• Opowieści z Narnii

• Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy piątej wykonali makiety przedstawiające wybraną scenę z lektury pt. "Opowieści z Narnii".

• W świecie fantazy

• W dniu 16 października klasy 4-6 wybrały się na spektakl pt. " W świecie fantazy". Przedstawienie dotyczyło lektury pt. "Hobbit". Uczniom zwłaszcza spodobała się bogata i efektywna charakteryzacja postaci. Edukacja przez sztukę, to ważny element wychowania młodego człowieka.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. „Drodzy Nauczyciele! Drogie Nauczycielki! Drodzy Pracownicy oświaty i uczelni wyższych! Dziękujemy za Waszą pracę! Bez Was nie ma edukacji!

• Zbiórka

• Tegoroczny XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Św. Jan Paweł II – Cywilizacja życia” obchodzony był 15 października 2023 roku. Jest to przede wszystkim zbiórka pieniędzy przy kościołach na rzecz funduszu stypendialnego, ale także szerzenie nauczania Papieża Polaka. Wolontariusze z naszej szkoły, jak co roku włączyli się w tę akcję , stojąc mimo złej pogody przy parafii Św. Wawrzyńca w Kutnie.

• Wycieczka do Torunia

• 03.10.2023 r. klasy 1-4 wybrały się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem naszej podróży była wizyta na lodowisku. Oglądaliśmy tam "Rewię na lodzie". Następnie udaliśmy się do "Młyna wiedzy", gdzie dzieci zwiedzały ścieżkę dydaktyczną. Na koniec zwiedzaliśmy najważniejsze miejsca w Toruniu m.in. rodzinny dom Mikołaja Kopernika.

• My family - moja rodzina

• Celem projektu było utrwalenie słownictwa, zapoznanie ze strukturą rodziny a przede wszystkim usamodzielnienie i wdrożenie do samokształcenia. Mali angliści poradzili sobie z tym wyzwaniem doskonale.

• Nasze emocje - tworzymy wspólną grę planszową

• Co nas złości, a co smuci? Czego boją się dorośli? Na te pytania możemy odpowiedzieć grając w naszą grę, którą sami stworzyliśmy. Na koniec możemy eksperymentować z glutkiem wspierając przy okazji integrację sensoryczną.

• Usprawnianie i rozwijanie samodzielności na TUSie

• W ramach zajęć ćwiczymy sprawności przydatne w codziennym funkcjonowaniu np. sznurowanie butów. Przy okazji dobrze się bawimy wykorzystując do tego długopis 3D. Efekty pracy widoczne na załączonych zdjęciach.

• Siła w porażkach na TUSie

• Często skupiamy się na sukcesach i zwycięstwach, ale równie ważne jest umiejętne radzenie sobie z porażkami. Prawdziwy sukces polega nie tylko na wygranej, ale także na umiejętności radzenia sobie z porażkami i wyciągania z nich cennych lekcji. Na naszych TUSach poprzez analizę historii znanych osób, które doświadczyły porażek, ale nie poddały się, dowiadujemy się dlaczego umiejętność przegrywania jest niezwykle ważna dla naszego rozwoju osobistego i osiągania sukcesów. Tworzymy także „Puchar zwycięzcy”. Celem ćwiczenia jest kształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacji przegranej. Na zajęciach gramy również w gry wymagające rywalizacji, aby przećwiczyć gratulowanie osobie, która wygrała.

• Gry i zabawy na kółku językowym

• Koło języka angielskiego powstało w celu wzbogacenia oferty edukacyjnej naszej szkoły. Adresowane jest do uczniów pragnących utrwalić oraz poszerzyć wiedzę w zakresie sprawności językowej i kulturoznawczej.

• Dzień Chłopaka w kl. 4-8

• Dzień Chłopaka to wyjątkowy dzień, który można spędzić w szkole. Jest to doskonała okazja do tego, aby wyrazić swoje uczucia i okazać szacunek chłopcom w klasie. Można to zrobić na wiele sposobów, od organizowania zabaw i gier, po prezenty i upominki.

• Europejski Dzień Języków

• Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Właśnie z tej okazji został zorganizowany przez p. Ewelinę konkurs: Czy jesteś językowym detektywem?Czy potrafisz rozpoznać wszystkie języki przedstawione w grze?

• Wybory do SU

• W dniu 26 września 2023r. odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klas I-VIII obecni w tym dniu oddali swój głos na koleżanki i kolegę. Szkolna Komisja Skrutacyjna skrupulatnie liczyła głosy, aby wyłonić skład Samorządu.

• Dzień Chłopaka w klasie III - lizakowe warsztaty

• Z tej okazji uczniowie wybrali się na warsztaty robienia lizaków. Poznali sposób ich tworzenia, niezbędnego do tego składniki oraz narzędzia, a także sami mogli wykonać swój lizak w ulubionym kształcie i smaku.

• Wycieczka do Warszawy

• Dnia 20.09.2023r. uczniowie klas: V, VI, VII, VIII wraz z p. Pauliną L., p. Karoliną L., p. Wiolettą T i p. Dominiką W. wybrali się na wycieczkę do Warszawy w ramach programu „Poznaj Polskę”. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w Zamku Królewskim z audioprzewodnikiem , dzięki czemu mogliśmy dowiedzieć się co znajduje się w Apartamentach Królewskich. Ponadto mogliśmy podziwiać kolekcję dzieł sztuki króla Stanisława Augusta oraz wyposażenia wnętrz zamkowych z okresu stanisławowskiego. Dowiedzieliśmy się również jakie losy spotkały zamek na przestrzeni lat i kto go zamieszkiwał. To była cenna lekcja historii. Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, a przy Kolumnie Zygmunta III Wazy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Kolejnym punktem wycieczki był Grób Nieznanego Żołnierza, w ten sposób chcieliśmy uczcić pamięć poległych w walce o niepodległość. Po długim spacerze po ulicach Warszawy wybraliśmy się na pyszny obiad. Dbając o swój fizyczny rozwój skorzystaliśmy z okazji i wybraliśmy się do Parku Trampolin na Targówku. Na koniec mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach w „Pijalni Czekolady Wedel”, ozdobiliśmy swój własny torcik i napiliśmy się czekolady z bitą śmietaną. Wróciliśmy do domu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z tego co zobaczyliśmy. To była udana wycieczka.