• Łyżwy

• W ostatni dzień przed feriami klasa VII wraz z wychowawcą wybrała się na lodowisko miejskie. Godzinna jazda przyniosła nam wiele zabawy i uśmiechu.  Szczególnie, gdy niektórzy lądowali  na twardej nawierzchni tafli lodowiska. Najważniejsze jednak, że wszyscy dobrze się bawili. Taka forma aktywności jest bardzo wskazana.

• Zamki z papieru

• W dniu 25.01.2024 klasa V na lekcji historii udała się w czasy rycerzy i zamków. Nie zabrakło dobrych humorów i dużej dawki wiedzy historycznej.

• Przygotowania do Walentynek

• Klasa 6 przygotowała gazetkę z okazji Walentynek. Walentynki to obchodzone w dniu 14 lutego święto zakochanych. Święto to jest celebrowane w wielu krajach na całym świecie.

• Spotkanie z policjantem

• 26 stycznia 2024r.  odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej w Kutnie. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Starsza aspirant rozmawiała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie odpoczynku zimowego: na świeżym powietrzu i w domu, podkreśliła ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniała również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

• Dzień Babci i dziadka

• Kochana Babciu, Kochany Dziadku, W dniu Waszego święta życzę Wam, aby radość i pomyślność towarzyszyły Wam każdego dnia oraz abyście byli zdrowi i szczęśliwi.

• Turniej w warcaby

• W dniu 26.01.2024r. odbył się w naszej szkole Szkolny Finał w Warcaby dla klas IV-VIII. Poprzedziły go rozgrywki klasowe, w których wzięli udział wszyscy chętni uczniowie. W finale znalazło się 16 zawodników. Turniej rozegrano systemem pucharowym. Po bardzo emocjonujących rozgrywkach zwycięzcami zostali:

I miejsce – Paweł Olczak z klasy IV

II miejsce – Bartosz Lubieński z klasy VII

III miejsce – Vladislaw Zelinskyi z klasy VI

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i panu Krzysztofowi Dymnemu, który turniej zorganizował .

• Opowiadanie Bożonarodzeniowe

• Komisja konkursowa po burzliwych naradach, postanowiła nagrodzić następujące uczennice: 1. miejsce - Łucja Mazur kl. V, 2. miejsce- Marta Karolak kl VI, 3. miejsce - Iga Lis kl. V oraz Michalina Rybus kl. VII. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów literackich.

• Jasełka w kościele

• Dnia 7 stycznia zostały wystawione jasełka pt : ,,W Betlejem spotkały się prawda,dobro i piękno ." Przez dzieci z klasy III, śpiewanie kolędy przez solistów z kl I i V.Dziękujemy rodzicom,dzieciom nauczycielom oraz panom z obsługi technicznej ,którzy czuwali nad przygotowaniem i przebiegiem jasełek . Ks.Proboszcz Jerzy Swędrowski podziękował wszystkim a widzowie nagrodzili wykonawców brawami.

• Warsztaty profilaktyczne

• W dniach 11 i 12 stycznia 2024 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów z zakresu uzależnień behawioralnych, cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci. Warsztaty prowadzili specjaliści z Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w ramach realizacji następujących programów i projektów:w klasach I-III "Przygody Piotrka i Selfika", w kl. IV-V "Jak ujarzmić cyfrowego tygrysa", zaś w kl. VI-VIII "Prawo jazdy smartfonem". Ostatnim etapem było spotkanie dla rodziców i nauczycieli, które dotyczyło tematyki warsztatów z uwzględnieniem tego, co zostało wypracowane i zaobserwowane podczas zajęć z uczniami.