• Walentynkowe zwierzątka

• Dzieci uczęszczające na koło plastyczne w klasach 1-3, zaakcentowały ten szczególny dzień, jakim są Walentynki i wykonały walentynkowe zwierzaki.

• My dream room - mój wymarzony pokój

• 17 lutego klasa 4 tworzyła projekt, w którym opisywała po angielsku swój wymarzony pokój. Uczniowie swoje marzenia przenieśli na karton, w którym umieszczali meble oraz inne niezbędne akcesoria tworząc kompozycje według własnego pomysłu.

• Poczta Walentynkowa

• Dzień Zakochanych to nie tylko święto dla dorosłych. Uczniowie naszej szkoły w równym stopniu potrafią celebrować święto miłości. Jest to wyjątkowy dzień, w którym uczymy się wyrażać uczucia i celebrować przyjacielskie więzi. 14 lutego uczniowie naszej szkoły też mogli świętować walentynki. Starliśmy się, żeby tego dnia nie zabrało koloru czerwonego . Działała poczta walentynkowa, która pozwala uczniom na wyrażanie swojej sympatii do koleżanek i kolegów ze szkoły. Niektórzy z nas byli bardzo zaskoczeni miłą niespodzianką w postaci czerwonego serduszka.

• Dzień Pizzy

• Neapolitańska, rzymska, amerykańska… Każdy rodzaj i smak pizzy ma swoich miłośników. Światowy Dzień Pizzy to idealna okazja, aby miło spędzić czas na początku roku.

• Łyżwy

• W ostatni dzień przed feriami klasa VII wraz z wychowawcą wybrała się na lodowisko miejskie. Godzinna jazda przyniosła nam wiele zabawy i uśmiechu.  Szczególnie, gdy niektórzy lądowali  na twardej nawierzchni tafli lodowiska. Najważniejsze jednak, że wszyscy dobrze się bawili. Taka forma aktywności jest bardzo wskazana.

• Zamki z papieru

• W dniu 25.01.2024 klasa V na lekcji historii udała się w czasy rycerzy i zamków. Nie zabrakło dobrych humorów i dużej dawki wiedzy historycznej.

• Przygotowania do Walentynek

• Klasa 6 przygotowała gazetkę z okazji Walentynek. Walentynki to obchodzone w dniu 14 lutego święto zakochanych. Święto to jest celebrowane w wielu krajach na całym świecie.

• Spotkanie z policjantem

• 26 stycznia 2024r.  odbyło się w naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej w Kutnie. Celem spotkania było przypomnienie zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Starsza aspirant rozmawiała o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie odpoczynku zimowego: na świeżym powietrzu i w domu, podkreśliła ważną rolę elementów odblaskowych, które każdy uczeń powinien posiadać. Przypomniała również zasady jakie należy stosować w kontaktach z obcymi. Na zakończenie uczniowie zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa oraz dzielili się swoimi spostrzeżeniami.

• Dzień Babci i dziadka

• Kochana Babciu, Kochany Dziadku, W dniu Waszego święta życzę Wam, aby radość i pomyślność towarzyszyły Wam każdego dnia oraz abyście byli zdrowi i szczęśliwi.

• Turniej w warcaby

• W dniu 26.01.2024r. odbył się w naszej szkole Szkolny Finał w Warcaby dla klas IV-VIII. Poprzedziły go rozgrywki klasowe, w których wzięli udział wszyscy chętni uczniowie. W finale znalazło się 16 zawodników. Turniej rozegrano systemem pucharowym. Po bardzo emocjonujących rozgrywkach zwycięzcami zostali:

I miejsce – Paweł Olczak z klasy IV

II miejsce – Bartosz Lubieński z klasy VII

III miejsce – Vladislaw Zelinskyi z klasy VI

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i panu Krzysztofowi Dymnemu, który turniej zorganizował .