• Biblioteka szkolna

Piątek  8.45 - 11.30  , 12.25 -13.35

• Biblitekarka:

Patrycja Szóstak

Drodzy rodzice! Przypominam, że nasza biblioteka ma służyć również Wam. Zapraszam serdecznie do wypożyczenia ciekawych pozycji. Zasoby naszego księgozbioru można przeglądać poprzez aplikację Librus , w zakładce ,,Książki" (wchodzimy w e- biblio ). Pozdrawiam serdecznie.

**********

"Książka – nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania."
            Ignacy Krasicki

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ NA CZAS EPIDEMII COVID-19

Ze zbiorów wypożyczalni mogą korzystać:

• uczniowie;
              • nauczyciele;
              • pracownicy szkoły;

Każdy czytelnik powinien zapoznać się z regulaminem biblioteki.

Wypożyczać książki można wyłącznie na swoje nazwisko – OPŁATA ZA ZGUBIENIE KARTY BIBLIOTECZNEJ WYNOSI – 2 ZŁ.

Użytkownik może wypożyczyć książkę na okres jednego miesiąca.

Wypożyczone materiały należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem.

Czytelnik odpowiada za wypożyczone przez siebie książki lub inne materiały. W przypadku ich zniszczenia lub zagubienia, zobowiązany jest odkupić ten sam tytuł lub inny, wskazany przez nauczyciela-bibliotekarza (wartości obecnej ceny rynkowej).

Wszystkie wypożyczone materiały muszą być zwrócone do biblioteki najpóźniej do 15 czerwca każdego roku szkolnego.

Na terenie biblioteki obowiązuje cisza (porozumiewamy się między sobą szeptem) i zakaz spożywania posiłków.

Uczniowie mogą korzystać z wypożyczalni zgodnie z godzinami i dniami umieszczonymi na drzwiach biblioteki oraz na stronie internetowej szkoły.

Uczeń przed wejściem do biblioteki powinien umyć lub zdezynfekować ręce.

W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość min. 1,5 m od pozostałych użytkowników oraz personelu biblioteki.

W bibliotece może przebywać nie więcej niż dwóch uczniów.

Użytkownikom ogranicza się użytkowanie księgozbioru w wolnym dostępie- książki podaje i odbiera nauczyciel bibliotekarz.

Zwracane egzemplarze są poddawane 2-dniowej kwarantannie i w tym czasie zostają wyłączone z wypożyczenia.