• Opowiadanie Bożonarodzeniowe

• Komisja konkursowa po burzliwych naradach, postanowiła nagrodzić następujące uczennice: 1. miejsce - Łucja Mazur kl. V, 2. miejsce- Marta Karolak kl VI, 3. miejsce - Iga Lis kl. V oraz Michalina Rybus kl. VII. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów literackich.

• Jasełka w kościele

• Dnia 7 stycznia zostały wystawione jasełka pt : ,,W Betlejem spotkały się prawda,dobro i piękno ." Przez dzieci z klasy III, śpiewanie kolędy przez solistów z kl I i V.Dziękujemy rodzicom,dzieciom nauczycielom oraz panom z obsługi technicznej ,którzy czuwali nad przygotowaniem i przebiegiem jasełek . Ks.Proboszcz Jerzy Swędrowski podziękował wszystkim a widzowie nagrodzili wykonawców brawami.

• Warsztaty profilaktyczne

• W dniach 11 i 12 stycznia 2024 w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów z zakresu uzależnień behawioralnych, cyberprzemocy i bezpieczeństwa w sieci. Warsztaty prowadzili specjaliści z Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii w ramach realizacji następujących programów i projektów:w klasach I-III "Przygody Piotrka i Selfika", w kl. IV-V "Jak ujarzmić cyfrowego tygrysa", zaś w kl. VI-VIII "Prawo jazdy smartfonem". Ostatnim etapem było spotkanie dla rodziców i nauczycieli, które dotyczyło tematyki warsztatów z uwzględnieniem tego, co zostało wypracowane i zaobserwowane podczas zajęć z uczniami.

• Pomoc dla bezdomnych

• W czasie adwentu w naszej szkole została zorganizowana przez siostrę Agnieszkę Kopyt akcja "Podaruj radość na Święta Bożego Narodzenia" - wspomóż ubogiego. Dzięki Wam zebraliśmy dla bezdomnych środki higieniczne, które zostały przekazane bezdomnym z Ogrzewalni i Noclegowni w Kutnie. Dziękujemy wszystkim za wsparcie!

• Kartki dla bezdomnych

• Na lekcjach religii siostra Agnieszka Kopyt wraz z uczniami przygotowywała kartki świąteczne dla bezdomnego. Dzieci chętnie się zaangażowały i samodzielnie wykonały kartki, które zostały dołączone do świątecznych paczek dla bezdomnych. Radość tych ludzi była ogromna, bo często od lat nie dostawali już życzeń na Święta.

• Roraty

• Dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w porannych roratach. Codzienna Msza Święta o godzinie 7.00 była wyrazem oczekiwania na Narodziny Jezusa. Na koniec rorat dzieci otrzymały nagrody.