• Szkolne Jasełka

• Dnia 22 grudnia w naszej szkole odbyły się jasełka pt. "W Betlejem spotkały się prawdą, dobro i piękno". Zostały one przygotowane przez siostrę Agnieszkę Kopyt w owocnej współpracy z Panią Moniką Racewicz i Panem Mieczysławem Frątczakiem. Dzieci z klasy III poprzez odegranie swoich ról oraz śpiewanie kolęd, wprowadziły nas w klimat Bożego Narodzenia. Dziękujemy rodzicom, dzieciom i nauczycielom za zaangażowanie. Po jasełkach dzieci udały się do swoich klas, by podzielić się opłatkiem.

• Wizyta u weterynarza

• W grudniu klasa IV odwiedziła przychodnię weterynaryjną. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z zawodem weterynarza. W przychodni uczniowie mieli okazję zobaczyć salę zabiegową, rentgenowską oraz byli obecni przy robieniu usg zwierzętom. Wyjście było bardzo udane, kilkoro dzieci wyraziło chęć bycia w przyszłości weterynarzem.

• Ozdoba świąteczna z motywem kutnowskim

• 11 grudnia uczniowie z klas I-III reprezentowali naszą szkołę w konkursie na najpiękniejszą ozdobę świąteczną z motywem kutnowskim. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w Kutnowskim Domu Kultury.

• Świąteczny konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniowa rozstrzygnięty

• Świąteczny konkurs na najpiękniejszą ozdobę bożonarodzeniowa rozstrzygnięty. Jak co roku wpłynęło mnóstwo pięknych prac od uczniów z klas I-III. Nagrody otrzymali:

Jan Feliniak,kl.I - miejsce pierwsze;

Amanda Kucharska,kl.III oraz Renata Grabowska,kl.II- miejsce drugie;

Maja Wojtan, kl. III oraz Antoni Tecław, kl. I - miejsce trzecie.

Wyróżnia powędrowały do Tomasza Stasiaka,kl.II, Kacpra Saksona, kl. II, Viry Zhuravel, kl. I oraz Wojciecha Sutego z kl. I.

• Wigilie klasowe

•  Boże Narodzenie to najpiękniejsze, najuroczyściej obchodzone, a przy tym najbardziej rodzinne święta. W całym długim roku nie ma tak pięknego dnia, jakim jest Wigilia. Dnia 22.12.2023r. odbyły się Wigilie Klasowe. Uczniowie przynieśli potrawy. Rodzice czynnie włączyli się w przygotowania smakołyków barszczu z uszkami i wigilijnych potraw. W tym uroczystym dniu uczniowie naszej szkoły w odświętnych strojach dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i składali sobie życzenia. Wszyscy już czują atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

• Mikołajowo Stare

• W dniu 20.12 z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia koło teatralno muzyczne przedstawiło profilaktyczną bajkę muzyczną, pt.,, Będzie Boże Narodzenie ". Efekt półrocznych działań kółka mogli ocenić zaproszeni goście z Przedszkola Sióstr Pasjonistek , Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 2 w Kutnie oraz społeczność naszej szkoły.Artsci dali z siebie wszystko, za co zostali docenieni gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że bajka się podobała, bo już myślimy o kolejnym przedstawieniu.

• Wizyta pierniczkowa w kl. 7

• W dniu 08.12.2023r gościliśmy w naszej klasie p. Karolinę L. mamę naszej koleżanki Mai, która przybyła do nas ze słodką niespodzianką . Każdy otrzymał rumiane pierniczki, które mógł ozdobić, zapakować i zanieść do domu , żeby spokojnie czekały na Święta Bożego Narodzenia. Niektórzy zajadali się pysznym lukrem i nie tylko. Bardzo dziękujemy p. Karolinie za cudowne warsztaty z ozdabiania świątecznych pierników.

• Pierniczki w kl. 3

• 19 grudnia w klasie III oraz w ramach zajęć koła plastycznego odbyły się świąteczne warsztaty wypieku pierników. Uczniowie oraz i ich rodzice mogli poznać różnorodne przyprawy korzenne, samodzielnie wykonać pierniki oraz je ozdobić. Nasze zajęcia były bardzo smakowite i aromatyczne. Na następne zapraszamy za rok.

• Lekcja integracyjna

• W dniu 12.13.2023 w klasie V pod kierunkiem Pani Pauliny Lesniewskiej odbyła się lekcja integracyjna dla dzieci i rodziców. Tematem spotkania były Międzynarodowe Tradycje świąteczne. Dzieci oraz rodzice zapoznały się z tradycjami w różnych krajach ale także dzięki mamom koleżanek z Białorusi i Ukrainy mogły posłuchać opowieści o Świętach w tychże krajach. Przybliżone zostały także nasze polskie zwyczaje i ich znaczenie. Następnie uczniowie we współpracy z rodzicami słuchając kolęd wykonywali wspólnie kartki świąteczne, które mogły zabrać do domu aby podarować komuś bliskiemu. Lekcja była bardzo ciekawa i dzieci wraz z rodzicami chętnie wzięli w niej czynny udział.

• Na Widelcu

• W dniu 15.12.2023 r klasa V z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia udała się na warsztaty piernikowe do Pizzerii "Na widelcu". Dzieci zapoznały się z podstawami zawodu cukiernika a także mogły samodzielnie zaprojektować swoje pierniczki, które potem zabrały do domu aby powiesić na choinkę. Uczniom byli bardzo zadowoleni z warsztatów które na długo zostaną w ich pamięci.

• Warsztaty Piernikowe

• 08.12 z okazji Mikołajek klasa 4 wzięła udział w Warsztatach Piernikowych organizowanych przez Pizzerię "Na Widelcu". Najpierw uczniowie pisali listy do św. Mikołaja, a później wycinali i zdobili pierniki, które zabrali ze sobą do domu, aby móc je zawiesić na choinkę. Dzieci bawiły się świetnie i tego dnia na pewno nie zapomną na długo.

• Przygotowania do kiermaszu

• W listopadzie uczniowie naszej szkoły robili kartki i stroiki świąteczne, które zostały wystawione na kiermasz świąteczny. Dochody z tego wydarzenia zostaną przekazane na kutnowskie hospicjum.

• Tworzymy choinkę

• Na TUSie rozwijamy umiejętności komunikacyjne. Wycinamy poszczególne elementy choinki i dopasowujemy je odpowiednio do siebie, łącząc tym samym części wypowiedzi. Podane przykłady dotyczą sytuacji z życia codziennego, z którymi każda osoba może się spotkać.

• Merry X-mas konkurs

• W ramach tegorocznych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w konkursie na własnoręcznie wykonaną kartkę/ozdobę świąteczną z życzeniami w języku angielskim lub niemieckim.