• Tworzymy choinkę

• Na TUSie rozwijamy umiejętności komunikacyjne. Wycinamy poszczególne elementy choinki i dopasowujemy je odpowiednio do siebie, łącząc tym samym części wypowiedzi. Podane przykłady dotyczą sytuacji z życia codziennego, z którymi każda osoba może się spotkać.

• Merry X-mas konkurs

• W ramach tegorocznych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w konkursie na własnoręcznie wykonaną kartkę/ozdobę świąteczną z życzeniami w języku angielskim lub niemieckim.

• Wizyta Św. Mikołaja

• Wizyta świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień - 6 grudnia.

• Innowacja pedagogiczna Zostań moim listownym przyjacielem na TUSie

• Innowacja ma na celu szerzenie idei integracji rówieśniczej z wykorzystaniem tradycyjnej metody komunikowania się w formie pocztówek i listów. Ma ona zachęcić i motywować ucznia do nawiązywania nowych znajomości, rozwijania umiejętności komunikacyjnych. Pierwszy powitalny list z uczniem ze szkoły na Dolnym Śląsku już za nami. Nie obyło się oczywiście bez wizyty na poczcie:)

• Zajęcia w ramach projektu Sztuka emocji

• W tym roku szkolnym na TUSie bierzemy udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Sztuka emocji”. Ma on na celu skierować uwagę i działania w obszar emocji, wykorzystując do tego sztukę pod jej wszelakimi postaciami. Poniżej „październikowe zaskoczenie” oraz „listopadowy żal”.

• Zabawy na TUSie

• W jaki sposób rozwijać umiejętność współpracy oraz zdolności komunikacyjne? Idealnie sprawdzą się do tego kreatywne klocki słomki, które przy okazji rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię oraz ćwiczą koncentrację i koordynację wzrokową.

• Dzień życzliwości na TUSie

• 21 listopada obchodzony jest Dzień Życzliwości. Życzliwość kryje się w drobiazgach dnia codziennego. Nie kosztuje nas właściwie nic, a może działać cuda. Na TUSie rozmawialiśmy o małych gestach, które czynią świat lepszym - wykorzystaliśmy do tego TIK.

• Świąteczne domino

• Każdego dnia spotykają nas sytuacje trudne - nawet w okresie świątecznym! Dlatego na grudniowych zajęciach TUS wspieramy umiejętność radzenia sobie z problemami i szukania konstruktywnych rozwiązań.

• Zdrowotna akcja Biedronki - Mocniaki

• Dnia 28 listopada w ramach programu zdrowego żywienia, wspieranego przez Akcję "Mocniaki" w klasie I przygotowywaliśmy śniadanie ze zdrowych produktów. Lampki dekorowane były warzywami, dzieci same dobierały ulubione składniki, które zawierają witaminy i inne wartościowe składniki odżywcze.

• Kampania Białej Wstążki

• 24 listopada 2023r Samorządu Uczniowski włączył się w Kampanię Biała Wstążka, mającej na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Na znak naszej solidarności z kobietami doświadczającymi przemocy przedstawiciele SU zakładali społeczności szkolnej białe wstążki. Kampania ma uświadomić wszystkich – że nie można milczeć o widząc przemoc innych.

• Mój wymarzony zawód

• W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej szkle odbył się konkurs plastyczny „Mój wymarzony zawód” dedykowany uczniom klas I- III. Jury nagrodził następujące osoby :

I miejsce zajęła Julia Gajek z klasy II

II miejsce Amanda Kucharska z klasy III

III miejsce Antonina Walczak z klasy III.

Wyróżnienia otrzymali: Zofia Woźniak z klasy I, Aniela Kołowacik- Fijałkowska z klasy III, Maja Wojtan z klasy III, Tomasz Stasiak z klasy II

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

• Dzień Życzliwości

• 21 listopada na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole Dzień Życzliwości. Życzliwość to cnota, która polega na okazywaniu troski i empatii innym. Może być wyrażana na wiele sposobów, na przykład poprzez życzliwe słowa, gesty, czy działania. W różnych miejscach naszej szkoły rozmieszczone zostały „Dobre słowa”, które można było wziąć ze sobą. Na szkolnym korytarzu wyrosło Drzewo Życzliwości, na którym każdy mógł napisać coś miłego. Bądźmy dla siebie życzliwi każdego dnia skupiając się na pozytywnej sile i wspólnym wątku życzliwości dla dobra, który nas łączy . SU dziękuje wszystkim nauczycielom i uczniom za aktywny udział w obchodach Dnia Życzliwości i Pozdrowień.

• Czad i ogień, obudź czujność

• 22 listopada 2023r. klasa VII brała udział w społecznej kampanii edukacyjno- informacyjnej „Czad i ogień, obudź czujność” zorganizowanej przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Celem kampanii jest uświadomienie zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

• Mecz Ligi Mistrzów WISŁA PŁOCK - FC BARCELONA

• 16 listopada zespół chłopców z klasy VII oraz VIII pojechał do Płocka na mecz piłki ręcznej mężczyzn w ramach ligi mistrzów Orlen Wisła Płock – FC Barcelona. Dla większości uczniów był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek. Celem wyjazdu było podniesienie poziomu kultury kibicowania i bezpieczeństwa na sportowych imprezach masowych, wzbudzenie aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży, propagowanie „zdrowej” rywalizacji, właściwego zachowania się na obiektach sportowych i kulturalnego dopingowania, propagowanie zdrowego stylu życia, a także wdrażanie młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu. W wycieczce wzięło udział 13 uczniów naszej szkoły. Opiekę sprawował nauczyciel wychowania fizycznego - Pan Damian Lech. Wrażenia uczniów były bardzo pozytywne. Był to radośnie spędzony wieczór. Uczniowie przekonali się naocznie, że kibicowanie na meczu piłki ręcznej może być przyjemne i bezpieczne. Wycieczka miała charakter integracyjny jako alternatywna forma spędzenia wolnego czasu. RAZ, DWA, TRZY - KATOLICKA TO MY !!!