• Dzień kapcia

• 16.06.2023r. w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień Kapcia”. Wielu uczniów, zamiast obuwia zamiennego przyniosło do szkoły swoje domowe kapcie. Zamiast sportowych butów można było ujrzeć kolorowe i włochate pantofle, ciepłe bambosze i śmieszne papucie. Poczuliśmy się jak w domu, wygodnie i bezpiecznie , a jak się prezentowaliśmy zobaczcie sami.

• Projekt - wspólne mieszkanie, wspólna nauka

• W maju i czerwcu bieżącego roku uczniowie naszej szkoły , którzy przybyli z Ukrainy mieli możliwość uczestniczyć w projekcie pt. „Wspólne mieszkanie, wspólna nauka” przygotowanym przez Fundację Instytut Edukacji Pozytywnej z Warszawy. Program koncentrował się na promowaniu zrozumienia międzykulturowego między uczniami z kraju przyjmującego a ukraińskimi dziećmi poprzez zabawę i naukę opartą na projektach. Odcinki serialu miały na celu pomóc ukraińskim dzieciom i młodzieży radzić sobie z aktualnymi wyzwaniami napotykanymi w nowym miejscu zamieszkania, radzić sobie z cierpieniem i zapewniać ciągłość nauki. Zajęcia były dostosowane dla dzieci , a one świetnie bawiły się dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami . Na koniec przedstawicielka fundacji p. Aleksandra Wzorek przybyła do naszej szkoły, by porozmawiać z uczniami na temat projektu, przywiozła również wszystkim uczestnikom drobne upominki. Dziękujemy fundacji za projekt i otwarte serca dla naszych uczniów i uczennic z Ukrainy.

• Pożegnalny Grill Klasy III

• Rodzice i Dzieci wraz z wychowawczynią siostrą Agnieszką Ozimek spotkali się na wspólnym grillu i zabawach integrujących, aby spędzić razem czas przed zakończeniem roku szkolnego.

• Ostatnia wycieczka klasy 8

• Klasa 8 w ramach ostatnich wspólnych chwil wybrała się na wycieczki. Pociągiem wybraliśmy się do Płocka, a. Gminnym Busem do Leszczynka. Przywitała nas piekna pogoda i ciekawe krajobrazy. Szkoda, że to ostatni raz...

• PROŚBA O POMOC !!!

•

Kochani, przed naszym przedszkolem pojawiło się SERCE na korki, postanowiliśmy wesprzeć zbiórkę prowadzoną dla OLKA:

Prosimy o udostępnianie tej informacji, korki może zbierać każdy z nas!!!

• Na targu

• Lekcja matematyki w praktyce. Uczniowie klasy II zrobili zakupy na pobliskim targu, a następnie wykonali pyszną i zdrową sałatkę owocową.

• Szkolny Turniej Szachowy

• 13 czerwca Szkolny Turniej Szachowy I miejsce - Paweł Olczak - klasa III II miejsce - Michał Czapliński - klasa III III miejsce - Gabriel Rybus - klasa I Turniej zorganizowała s. Agnieszka Ozimek Nagrody ufundowała siostra Dyrektor.

• Praca dziennikarza radiowego

• Uczniowie klasy II mieli przyjemność gościć w Radio Victoria. W trakcie tego spotkania zapoznali się z tajnikami pracy dziennikarza radiowego, największą jednak atrakcją było nagranie hymnu szkoły przy akompaniamencie p. Mieczysława Frątczaka.

• Król Karol III

• Kim jest nowy władca Wielkiej Brytanii? Klasa 8 stworzyła na ten temat ciekawe prezentacje. Zobaczcie sami.

• JuraPark w Solcu Kujawskim

• Wycieczka klasy I i II do JuraParku w Solcu Kujawskim. Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły mogli poznać ciekawostki dotyczące gadów i płazów żyjących w mezoziku, dowiedzieć się kim jest paleontolog, dlaczego wyginęły dinozaury, mogli też zobaczyć największego dinozaura jaki żył na Ziemi. Podczas warsztatów artystycznych uczniowie malowali przygotowane dla nich amonity. Po zajęciach dydaktycznych i warsztatowych, wszyscy świetnie się bawili w parku rozrywki.

• Doktor Dolittle

• Zakończenie projektu czytelniczego w kl II. Tym razem uczniowie wybrali się na wyprawę do Anglii wraz bohaterami książki pt. " Doktor Dolittle i jego zwierzęta ". Wykonaliśmy m.in.: lekturniki, lekturową pizzę, odwiedziliśmy salę języka angielskiego, wykonaliśmy plakaty nt. ciekawych miejsc w Anglii. Projekt został zakończony, a każdy uczestnik otrzyma certyfikat za udział w nim. Podróżowanie przez czytanie było dla nas bardzo ciekawe, inspirujące i dostarczyło nam wiele radości.