• Opowiadania w Dolinie Mumunków

• Nasza biblioteka szkolna ukończyła I i II moduł projektu CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki. Razem wybraliśmy się w podróż do Torunia i Finlandii. W pierwszym module omawialiśmy Legendę o toruńskich piernikach, a w II module czytaliśmy książkę pt. "Opowiadania w Dolinie Mumunków".

• Konkurs - Ja i niebieski świat

• Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na plakat promujący Światowy Dzień Świadomości Autyzmu „Ja i niebieski świat”.

I miejsce: Oliwia Szczepanska

II miejsce: Alicja Nosalska

III miejsce: Dominik Szymański

Wyróżnienie: Szymon Stasiak, Marta Karolak Karolina

• Konkurs ortograficzny

• W Szkole Podstawowej nr 5 im. Henryka Sienkiewicza w Kutnie w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych " Sięgaj gdzie wzrok, nie sięga" w dniu 31 marca 2023 r. odbył się Międzyszkolny Turniej Ortograficzny ORTOKRÓL dla klas piątych szkół podstawowych z terenu miasta Kutna. Drużyny rywalizowały w 10 konkurencjach. Naszą szkołę reorezentowali: Oliwia Szczepańska, Gabriela Rutkowska i Dominik Szymański. Uczniowie dzielnie walczyli, ale niestety nie udalo im się zająć żadnego miejsca. Wrócili do szkoły z nagrodami pocieszenia i w bardzo dobrych humorach, ponieważ była to dla nich przygoda i świetna zabawa.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w niedzielę, wydarzenie obchodziliśmy w poniedziałek 3 kwietnia. Tego dnia uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko, a w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce autyzmu. Odbyła się projekcja filmu, pogadanka oraz ćwiczenia, dzięki którym uczniowie mogli doświadczyć jak odbierają i odczuwają świat osoby z autyzmem.

• Konkurs recytatorski

• 30 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas 1-VIII, który stanowił jednocześnie eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Pięknie być człowiekiem”, który odbędzie się w Bibliotece Miejskiej w Kutnie. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali swoje doskonałe umiejętności recytatorskie. Jury ze względu na wysoki poziom recytacji miało „trudny orzech do zgryzienia”, aby wyłonić zwycięzców. Po burzliwych naradach zdecydowano nagrodzić następujące osoby:

Klasy I-III I miejsce – Tomasz Stasiak kl. I

II miejsce – Natanael Wacławski kl. III

III miejsce – Hanna Wróbel kl. II

Klasy IV-VI I miejsce – Dominik Szymański kl. V

II miejsce- Łucja Mazur kl. IV

III miejsce- Julianna Zajączkowska kl. IV

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje.

• Zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum

• W niedzielę 26 marca 2023r w parafii pod wezwaniem Św. Wawrzyńca w Kutnie po mszach Św.  odbyła się zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Kutnowskie. Wolontariusze z naszej szkoły jak co roku zaangażowali się w pomoc i mimo wietrznej pogody wspierali pracowników hospicjum. Jak zawsze dziękujemy naszym wolontariuszom za pomoc. Jesteście wspaniali!