• Radio Victoria

• Dnia 18 maja klasa III wybrała się do Radia Victoria, aby dowiedzieć się, czym zajmuje się dziennikarz radiowy. O swojej pracy opowiedziała Pani Małgorzata Pietrusiak. Następnie nagrała z dziećmi audycję pytając o ich marzenia. Audycja została wyemitowana na antenie Radio Victoria dnia 21 maja.

• Trzecioteścik

• 11 mają - klasa III pisała pierwszy swój poważny test ogólnopolski - Trzecioteścik z polskiego, matematyki i przyrody.

• Wizyta w Licheniu

• Wycieczka dzieci I Komunijnych z parafii Świętego Wawrzyńca do Lichenia w podziękowaniu za I Komunię Świętą - 26.05.2023.

• Z boiska na stadion

• 20 kwietnia dzieci z klasy II i III brały udział w Igrzyskach sportowych Tymbarka : "Z boiska na stadion". Zdobyły III miejsce.

• Wycieczka do Gdyni

• 26 maja klasy 4,5 i 7 wybrały się na wycieczkę do Gdyni. Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzili statek Dar Pomorza, Oceanarium, a także Eksperymentarium. Był także czas na piknik na plaży. Gdynia powitała i pożegnała nas piękną pogodą. Obiecaliśmy, że jeszcze tutaj wrócimy.

• Gra terenowa

• W dniu 25.04.23 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w grze terenowej wiedzy o Kutnie. Zadaniem drużyn było tu pokonanie sześciu zadań o różnym stopniu trudności. Uczniowie w konkurencjach musieli wykazać się dużą wiedzą dotyczącą historii Kutna, zabytków oraz postaci związanych z naszym miastem. Zabawa była bardzo ciekawa i pouczająca. Dziękujemy za zaproszenie.

• Obchody 3-go maja

• 3 maja o godz. 10.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca odprawiona została msza święta za ojczyznę z udziałem Pododdziału Honorowego ZHP Hufiec Kutno, Orkiestry Gminy Kutno oraz pocztów sztandarowych. Następnie w parku Traugutta w Kutnie w godz. 11.30 - 15.00 zaplanowano Patriotyczny Piknik Rodzinny połączony z Kutnowskim Piknikiem Organizacji Pozarządowych.

• Akademia z okzaji 3-go maja

• Dnia 4 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa IV pod opieką wychowawcy Pauliny Leśniewskiej i p.Anny Chłopickiej, przygotowała montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczęto od odśpiewania hymnu państwowego. Następnie dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Sióstr Pasjonistek zatańczyli "Krakowiaka". Mali artyści kl IV zaprezentowali wiersze i piosenki upamiętniające to ważne wydarzenie. Nie zabrakło odświętnych strojów i wyeksponowania symboli narodowych. Apel zakończył się pokazem "Poloneza" przez dzieci z klas V, VII oraz VIII. Bardzo dziękujemy uczniom za zaangażowanie.

• Animals - opis zwierzątka

• Opis zwierzęcia po angielsku to jedna z typowych prac pojawiających się na wczesnym etapie nauki języka angielskiego. Opisywane zwierzę może być zwierzątkiem domowym (pet) – na przykład można opisać psa – lub może być dzikim zwierzęciem (wild animal).

• Life in the future

• Klasa 6 opisywała życie w przyszłości, oczywiście w języku angielskim wykorzystując przy tym znajomość czasów przyszłych.

• Disney kończy 100 lat

• The Walt Disney Company kończy sto lat. Wytwórnia jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Początki nie były jednak proste. Walt Disney zdobył rekordową liczbę nominacji do Oscara, rekordową liczbę statuetek, a przede wszystkim – stworzył imperium filmów animowanych.

• Klasa 3 i jej eksperymenty

• Uczymy się o wielkich polskich wynalazcach: Ignacym Łukasiewiczu i Marii Skłodowskiej - Curie....ale też sami eksperymentujemy. Kto wie, może ktoś z nas w przyszłości zostanie wielkim wynalazcą i zdobędzie Nagrodę Nobla?