• Dzień ziemi

• Zajęcia poprowadzone przez uczennice klasy VIII w klasie II z okazji "Dnia ziemi".

Światowy Dzień Ziemi jest niezwykłą inicjatywą, w tym roku odbył się pod hasłem “Przywróć naszą Ziemię”. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego gościli w tym dniu w klasie II i III, gdzie poprzez quizy i konkursy zachęcali najmłodszych do dbania o naszą Ziemię, która jest przecież naszym wspólnym dobrem.

• Dzień kolorów

• Dzień Kolorów, w każdej klasie uczniowie byli ubrani w jednym wybranym przez przewodniczącą klasy kolorze, wychowawcy też włączyli się w tę inicjatywę. Było bardzo wesoło i kolorowo.

• Dzień Czekolady

• 12 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy po raz pierwszy Dzień Czekolady. W tym dniu wolontariusze z naszej szkoły roznosili pyszne smakołyki, a dochód z ich sprzedaży przeznaczyliśmy na pomoc naszemu absolwentowi - Olkowi, który zmaga się z chorobą nowotworową. Dziękujemy każdemu, kto złożył swój dar serca, a także naszym niezawodnym rodzicom, którzy upiekli smaczne ciasta, pomagając nam tym samym w przeprowadzeniu akcji .

• Warsztaty w Leszczynku

• 13.04.22r klasa VII A wraz z wychowawcą i p. Anną Chłopicką pojechała na wielkanocne warsztaty plastyczne połączone ze zwiedzaniem kompleksu parkowego, do Gminnego Centrum Kultury w Leszczynku. Podczas warsztatów młodzież wykonała ozdobę wielkanocną wg własnych pomysłów. Wszyscy wykazali się kreatywnością i oryginalnymi pomysłami. Po odpoczynku klasa wzięła udział w zwiedzaniu dworku słuchając ciekawych opowiadań związanych z historią dworku oraz osobami, które w nim mieszkały. Następnie grupa udała się do parku, by zobaczyć pomniki przyrody i usłyszeć niespotykane „ śpiewy” ptaków. Uczniowie świetnie się bawili korzystając z nowoczesnego placu zabaw, który spodobał się młodzieży najbardziej ze wszystkich atrakcji. Później udaliśmy się do sali zajęć ruchowych i klasa próbowała swoich sił podczas licznych zabaw i gier ruchowych. Gdy już odpoczęliśmy i nabraliśmy energii pani choreograf zaprosiła nas na profesjonalną lekcję nauki tańca. Pobyt w Leszczynku uczniowie zakończyli korzystając z atrakcji placu zabaw. To był bardzo udany, interesujący i integrujący klasę dzień. Może spróbujemy go powtórzyć.

• Dekorowanie zająca wielkanocnego

• Przygotowujemy się do konkursu zorganizowanego w Galerii Różanej. Dekorowanie zająca wielkanocnego. Będzie można głosować na pracę klas I - III z naszej szkoły w Galerii Różanej w sobotę dnia 9.IV od godz. 12.00 do 18.00.

Zajęliśmy I miejsce razem z klasą I w wielkanocnym konkursie zorganizowanym prze Galerię Rożaną. Nagrodą jest karta podarunkowa na sumę 500 zł na zakupy w Empiku w Galerii Różanej.