• Matematyczna bombka - wyniki

• W grudniu odbył się konkurs na najładniejszą Matematyczną Bombkę. Oto laureaci:

1. Amelia P. z klasy 6

2. Łukasz T. z klasy 6

3. Amelia W. z klasy 4

• Leo-czytadełko

• W listopadzie biblioteka szkolna zorganizowała konkurs na imię dla bibliotecznej maskotki. Laureatem konkursu został Antoni Koziński uczeń klasy 2. Dzięki Antosiowi nasz biblioteczny lew będzie miał na imię Leon Czytadełko.

• Klasowe wigilie

•  Boże Narodzenie to najpiękniejsze, najuroczyściej obchodzone, a przy tym najbardziej rodzinne święta. W całym długim roku nie ma tak pięknego dnia, jakim jest Wigilia. Dnia 21.12.2022r. odbyły się Wigilie Klasowe. Uczniowie przynieśli potrawy. Rodzice czynnie włączyli się w przygotowania smakołyków barszczu z uszkami i wigilijnych potraw. W tym uroczystym dniu uczniowie naszej szkoły w odświętnych strojach dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy i składali sobie życzenia. Wszyscy już czują atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

• Jasełka szkolne

• W dniu 21.12 w naszej szkole odbyły się wigilię klasowe. Przed tym jednak wydarzeniem uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w Jasełkach przygotowanych przez klasę VI i VIII. Dzięki występom mieliśmy możliwość poddania się magii świąt- wszystkim występ bardzo się podobał.

• Sianko

• W niedzielę 18.12.2022r. wolontariusze z naszej szkoły konturowali akcję pomocy naszemu byłemu uczniowi Tobiaszowi W sprzedając pod kościołem Św. Wawrzyńca w Kutnie sianko na wigilijny stół . Całkowity dochód przeznaczono na zakup oleju Lorenza, który ratuje Tobiaszowi życie dając nadzieję, której tak bardzo potrzebuje. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i sprzedaż sianka bardzo dziękujemy.

• Mikołajkowa pizza w kl. 5

• Z okazji Mikołajek w naszej szkole jak co roku odbyły się małe klasowe uroczystości. Każda klasa świętowała  ten dzień na swój sposób. Klasa 5 wraz z panią Eweliną i Patrycją wybrała się na smaczną pizzę.

• Lizaki w kl. 6

• Klasa VI w dniu 09.12.2022r.w ramach klasowych Mikołajek uczestniczyła w warsztatach w Manufakturze Cukierków w Kutnie, podczas których mogła samodzielnie przygotować pyszne i kolorowe lizaki . Było bardzo ciekawie i słodko. Pani Karolina opowiadała o smakach i całej produkcji słodyczy z wielkim zaangażowaniem. Każdy tam znajdzie coś dla siebie, wybór smaków jest ogromny. Z pewnością wybierzemy się tam jeszcze kiedyś.

• Kartki dla DPS

• 28 listopada uczniowie uczęszczający na zajęcia koła plastycznego przygotowali przepiękne karty świąteczne, które zostaną przekazane przez naszych wolontariuszy do podopiecznych Kutnowskiego Hospicjum. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem umilimy im czas Świąt Bożego Narodzenia.

• Ozdoby świąteczne z życzeniami

• Jak co roku przed świętami, pani Ewelina zorganizowała konkurs dla klas 4 - 8. Kartka/Ozdoba powinna nawiązywać tematycznie do symboli związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz zawierać życzenia w języku angielskim lub niemieckim.

• Pierniczki dla Tobiasza

•  W niedzielę 11.12.2022r. wolontariusze z naszej szkoły wsparli swojego byłego kolegę ze szkoły Tobiasza W. sprzedając pod kościołem Św. Wawrzyńca w Kutnie pyszne pierniki, kartki świąteczne i ozdoby choinkowe, wykonane przy pomocy rodziców i wszystkich ludzi dobrej woli. Całkowity dochód przeznaczono na zakup oleju Lorenza, który ratuje Tobiaszowi życie. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie , sprzedaż ozdób i pyszności dziękujemy z całego serca.

• Mistrzostwa w Szachach Drużynowych Powiatu

• 2 grudnia w szkole nr 6 odbyły się Mistrzostwa w Szachach Drużynowych Powiatu Kutnowskiego 2022/23 Nasi szachiści zmierzyli się w swojej kategorii wiekowej i zajęli II miejsce awansując do Mistrzostw Wojewódzkich. Drużyna reprezentująca szkołę w Mistrzostwach:

Olczak klasa III Szymon Sobczyk klasa III Michał Czapliński klasa III Julianna Zajączkowska klasa IV Rezerwowi: Igor Wiśniewski klasa III Natanael Wacławski klasa III Amanda Kucharska klasa II

• Warsztaty pierniczkowe

• Warsztaty pierniczkowe w klasie II oraz na zajęciach koła plastycznego. Było pysznie ,aromatycznie i kreatywnie. Uczniowie pracowali z pasją i zaangażowanie. Na kolejne warsztatu zapraszamy za rok.🍪🎄Życzymy Wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia 🎅

• Pyszne lizaki

• W dniu 06.12. 2022r. w klasie VIII odbyły się MIKOŁAJKI W ten wyjątkowy dzień młodzieży miała możliwość własnoręcznego wykonania lizaków w Manufakturze Lizaków w Kutnie. Trzeba przyznać, że lizaki były pyszne i piękne. Aby umilić ten dzień zamówiliśmy smaczną pizzę. Przy śpiewie kolęd i pastorałek młodzież ubrała także klasową choinkę. Oby więcej takich miłych dni.